Silikonové formy na pečení

Když se před časem v našich kuchyních objevily první formy na pečení ze silikonu, způsobilo to doslova poprask. Měkkým a podivně tvárným formičkám a plátům nikdo nevěřil a mnozí je považovali jen za další z módních trendů, které zmizí tak rychle, jak přišly. Leč, nestalo se tak, a silikonové formy na pečení se pevně zahnízdily i v českých kuchyních.

Pokud jste ještě nikdy silikonové formy na pečení nezkoušeli, pak budete po prvním použití velmi příjemně překvapeni. Oproti klasickým pečícím formám mají totiž silikonové formy na pečení řadu podstatných výhod, které vám samotné pečení i následný úklid zpříjemní.

Silikonové formy na pečení – výhody

Jak už jsme popsali výše, oproti hliníkové klasice mají formy ze silikonu několik zajímavých vlastností, které z nich dělají pomocníka do kuchyně hodného 21. století:

Silikonové formy na pečení se nepřipalují. Pokud jste po pečení muffinů nebo třeba velikonočního beránka zvyklí nožem oškrabávat zbytky těsta ze záhybů a krajů formiček, u silikonových forem na to zapomeňte. Povrch je nepřilnavý a upečenou dobrotu z formy velmi snadno vyloupnete. Díky tomu, že je silikon ohebný, to půjde snadno i bez bouchání a poklepávání.

Silikonové formy na pečení se snadno čistí. Zapomeňte na drátěnky a dlouhé odmočování připálených zbytků jídel. Silikon jednoduše opláchnete a umyjete běžnými jarovými přípravky. Jeho údržba je až nakažlivě jednoduchá.

Silikonové formy jsou skladné. Některé formičky jdou dokonce složit nebo lehce ohnout, pokud se vám do šuplíku nechtějí vlézt. Klasické plechové formy zabírající skříňky jsou minulostí.

Silikonové formy jsou žáruvzdorné. Bez problému je použijete až do teplot do 230 stupňů Celsia. Můžete je používat v plynových i horkovzdušných troubách, snesou bez problémů i mikrovlnky.

Silikonové formy na pečení – pestrý výběr

Na trhu dnes najdete silikonové formy na pečení prakticky čehokoliv – od oblíbených muffinů po bábovky a cukroví. K dostání jsou také silikonové vály a spousta dalších praktických pomůcek, díky kterým bude pečení zase o něco jednodušší.